Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135]Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Ваше семейное положение
1. Замужем/женат
2. Гражданский брак
3. Не замужем/не женат
4. Разведена/разведен
Всего ответов: 4
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Черкасские новости

Багатодітні сім’ї отримають пільги
"Ми з дружиною виховуємо двох її дітей від першого шлюбу і спільну дитину. Перший чоловік моєї дружини живе в цивільному шлюбі з іншою жінкою і в цьому шлюбі має ще одну дитину. Чи вважається багатодітною: а) наша сім’я, б) сім’я першого чоловіка моєї дружини. Чи маємо ми право на пільги, які надає держава багатодітним сім’ям?"

Костянтин Б., смт Маньківка

Відповідає заступник начальника управління соціального обслуговування та захисту населення Головного управління праці та соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Алла Нечипоренко:

– Багатодітною вважається родина з одного або двох батьків та трьох і більше дітей. Якщо діти від першого шлюбу усиновлені в установленому порядку нерідним батьком чи матір’ю, то така сім’я теж багатодітна.

Щодо пільг, то раніше багатодітні сім’ї пільг не мали, за винятком, якщо один із членів сім’ї мав статусу ветерана війни, ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС тощо. Втім, починаючи з 1 січня 2010 року, набудуть чинності зміни до Закону України "Про охорону дитинства". Змінами передбачено надання багатодітним сім’ям 50-відсоткової знижки на оплату житлово-комунальних послуг, палива, абонентну плату за користування телефоном, а дітям з багатодітних сімей буде гарантовано безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті.

Такі діти мають першочергове право обслуговуватися в лікувально-профілактичних закладах, на безоплатне одержання послуг та відпочинок відповідно до Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей".

Особи віком від 18 до 23 років із багатодітних сімей, у складі яких є п’ятеро та більше дітей, звільняються від оплати за навчання у ВНЗ державної та комунальної форми власності всіх рівнів акредитації, за умови, якщо вони здобуватимуть таку освіту вперше.

Додаткову консультацію та інформацію ви можете отримати в управліннях праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Підготував: Анна ОСТАПЧУК
Джерело: "Прес-Центр"


Категория: Черкасские новости | Добавил: Naneli (04.12.2009)
Просмотров: 465 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]