Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135]Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Верите ли вы в любовь с первого взгляда?
1. В жизни все бывает
2. Уже нет
3. Конечно, на улице весна!
4. Для меня важнее душевная красота
5. Я без очков вообще плохо вижу
Всего ответов: 7
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Черкасские новости

Домофон: захист від злодіїв чи непотрібні витрати?

Домофон: захист від злодіїв чи непотрібні витрати?


Іллюстрація до новини ""
Фото: Людмила ТАРАНЕНКО
Суперечки стосовно того, чи ставити домофон, точаться майже в кожному другому черкаському під’їзді. В інших же цей електронний замок уже встановлено. Одні цим дивом техніки не натішаться, інші ж, навпаки, виступають категорично проти, адже тепер за вхід до під’їзду доводиться в прямому розумінні платити.

– Перш ніж установити домофон, фірма спочатку міняє двері під’їзду на металеві, обладнані дозакривачем, – коментує менеджер з продажу домофонних систем Олександр Сурков. – Домофон забезпечує вхід до під’їзду лише власникам спеціальних магнітних ключів, або ж тим, кого впускають господарі квартири. Крім цього, черкащани, що чекають гостей чи лікаря, можуть спокійнісінько сидіти вдома та не визирати нервово у вікно. Адже гості зможуть набрати номер квартири на пристрої, а господарі, впевнившись за допомогою домофону, що це вони, з квартири впустити своїх гостей. Таким чином у під’їзд не потрапляють сторонні, а це убезпечує мешканців від злодюжок та вандалів.

Встановлення домофону мешканцям багатоповерхівок коштує приблизно 200 грн. з кожної квартири під’їзду, крім цього потрібно буде щомісяця платити абонплату від 3 до 5 грн. Обслуговування системи оплачує фірма, яка встановлювала домофон. Деякі мешканці під’їзду відмовляються від встановлення спеціальної домофонної трубки в квартирі. Тому вони можуть просто придбати спеціальний магнітний ключ, який коштує 15 грн. Але тоді, щоб впустити гостей, господарям доведеться спускатися і самим відчиняти двері під’їзду.

Звичайно, як запевняють фірми-установники, домофон просто необхідний в кожному під’їзді. Проте і скарг на це диво техніки чимало.

– Через два місяці після установки домофону ключі перестали відчиняти двері. Замінили їх нам лише через 2 тижні після виклику представників фірми. Пояснили все просто – збій системи, – розповідає черкащанка Марина Гончар. – А іноді кнопки б’ють струмом, особливо тоді, коли на вулиці дощ. Наш електрик каже, що це через підвищений рівень вологості в під’їзді. Ще лякає "залежність" дверей від струму, адже якщо він зникне, то двері не можна буде відчинити.

Багато нарікань викликає і саме встановлення домофону, адже не всі мешканці під’їзду прагнуть встановити його і згодні платити абонплату.

– Наразі законодавчо ніяк не регулюється встановлення домофонів, – коментує головний спеціаліст Черкаського обласного управління у справах захисту прав споживачів Юрій Козуля. – Тому підставою для встановлення домофону можуть виступати збори мешканців під’їзду та протокол, який підтверджує згоду 51% мешканців на встановлення. Черкащани скаржаться в основному на те, що на квартиру, в якій приміром прописані троє людей, безкоштовно видають лише один ключ.

– Встановлення домофонів наразі зовсім неврегульоване. Мешканці самостійно вирішують це питання. Але ж будинки перебувають у міській власності, і ми їх обслуговуємо, тому цю процедуру потрібно узгодити з ЖКГ, – коментує начальник управління ЖКГ Департаменту житлово-комунального комплексу Черкаського міськвиконкому Василь Старіков. – Саме тому в управлінні підготували спеціальне положення, яке наразі перебуває на розгляді міської ради. Згідно з положенням, власники фірм перед установленням домофонів повинні будуть взяти письмовий дозвіл власників будинків, наприклад в ОСББ. Потім укласти угоду з мешканцями будинку: жильці дають дозвіл на встановлення домофону, а фірма зобов’язується оплачувати електроенергію та обслуговувати пристрій.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Черкасские новости | Добавил: Naneli (24.01.2010)
Просмотров: 513 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]