Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135]Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Нужна ли анонимность в интернете?
1. Да, анонимное общение намного откровеннее
2. Нет, каждый должен отвечать за свои слова
3. Нет, не стоит плодить сущности без необходимости
4. Да, это не противоречит действующему законодательству
Всего ответов: 5
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Черкасские новости

Як стати донором?

Як стати донором?


"Нещодавно мою знайому оперували в обласній лікарні. Про всяк випадок попросили дівчину знайти донора, який би здав кров її групи. Моя група не підійшла, проте я хочу все-таки здати кров, адже завдяки їй, можливо, врятують чиєсь життя. Де це можна зробити і що для цієї процедури потрібно?"

Максим К., м. Черкаси

– Дійсно, зараз не вистачає крові, причому всіх груп. Особливо потрібна резус-негативна кров, – коментує заввідділу комплектування і медичного обстеження донорів Черкаської обласної станції переливання крові Любов Рижкіна. – Часто люди з найбільш поширеною першою групою крові не здають її через думку, що її і так вистачає, тому що вона досить поширена. Але це не так, адже якщо багато людей з такою групою крові, відповідно, і потреба в ній значно більша. Донорів наразі дуже мало, тому лікарі змушені перестраховуватись і просити пацієнтів знаходити таких людей серед своїх знайомих. Взагалі, ця процедура не страшна і кожному черкащанину варто було б здати кров. Це можуть зробити всі повнолітні, які не мають протипоказань. Для цього потрібно взяти свій паспорт прийти до станції переливання крові, де буде проведено співбесіду та медичний огляд. Перед здачею крові бажано регулярно і збалансовано харчуватись, не вживати алкоголю та не курити.

Кров можна здавати не частіше, ніж раз на два місяці. За один раз можна здати 420–470 грамів. До речі, донором можна бути як на добровільних засадах, так і за винагороду. За літр крові держава платить 160 гривень. Донори, які офіційно працевлаштовані, отримують два додаткові вихідні. Першого дня вони здають кров, а наступного – відпочивають. Крім цього, їм видається 15 гривень, щоб пообідати. Після того, як донор здав кров, її направляють на аналізи. Під час перевірки деяку кров доводиться відбраковувати.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Черкасские новости | Добавил: Naneli (09.01.2010)
Просмотров: 617 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]