Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135]Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Поете ли вы малышу колыбельные?
1. Не пою
2. Иногда пою, когда есть время
3. Постоянно пою
4. Пою, когда необходимо малыша успокоить
Всего ответов: 6
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Новости Украины

Школярам можуть повернути десятирічку та п’ятірки в щоденники

Іллюстрація до новини "Скільки доведеться сидіти за партами школярам, вирішить Верховна Рада"
Скільки доведеться сидіти за партами школярам, вирішить Верховна Рада
Фото: Максим СТЕПАНОВ
Цього тижня у Верховній Раді України розглядають законопроект, який пропонує повернутись до старої системи освіти та скасувати 12-річний термін навчання в школі.

Одним із основних аспектів запровадження цього законопроекту автор, уродженець Звенигородщини, народний депутат Анатолій Гриценко називає вік учнів, адже, на його думку, в 17 років багато школярів змушені будуть своїх дітей няньчити, а не в школу ходити.

Міністерство освіти і науки України виступило з критикою проекту. На думку управлінців, повернення до десятирічки спричинить таке:

– міжнародна спільнота не визнаватиме атестатів про середню та дипломів про вищу освіту, оскільки це є порушенням рекомендацій ЮНЕСКО про мінімальний 12-річний термін здобуття середньої освіти;

– витрачено 1,5 млрд грн. на підручники. Для їх заміни необхідно ще більше коштів платників податків;

– понад 100 тисяч учителів автоматично стануть безробітними.

Крім цього, дванадцятирічний термін навчання зберіг здоров’я дітей, унормував навчальне навантаження, дозволив запровадити п’ятиденний навчальний тиждень, а десятирічка передбачатиме повернення до шестиденного навчання, що загрожує здоров’ю школярів.

Начальник ГУ освіти і науки України Черкаської облдержадміністрації Олена Фещенко:

– Для того, щоб ефективно реформувати освіту, потрібно знати цю галузь. На мою думку, 11-річна система освіти задовольняла і школярів, і вчителів. Навантаження на дітей було розподілено рівномірно і створені нормальні умови для навчання. А от що стосується 12-бальної системи оцінювання, то я була категорично проти ще на самому початку її введення. Адже п’ятибальна система чітко оцінює рівень знань, а 12-бальна розмито, вона приховує низький рівень освіченості.

Директор Першої гімназії міста Черкаси Сергій Саєнко:

– Термін навчання 12 років – це світова тенденція. Взагалі, на мою думку, суть не в терміні навчання, а в самій системі. Наприклад, в Румунії взагалі школу закінчують в 20 років. Але завдяки тому, що вони об’єднали старшу школу з профучилищами, діти отримують не лише атестат, а й певні професійні здібності. Якщо зараз впровадити десятирічку, то це на декілька років створить хаос в українській освіті. Тепер потрібно буде друкувати нові підручники, таким чином діти можуть втратити якісь знання. Стосовно впровадження п’ятибальної системи, то тут я категорично проти. Згадайте, чи є така оцінка як одиниця. Її ніколи не ставили, взагалі система не відображає реальних знань учнів. Але й 12-бальною системою можна спекулювати, і отримавши "1", згодом виправити оцінку на кращу, лише домалювавши бал.

Наталя Вовк, учениця 11 кл., призер декількох обласних олімпіад:

– Школярі встигають пройти навчальну програму і за 10 років, тому впровадження 12-річного терміну навчання вважаю недоцільним. Таким чином шкільну програму розтягнули, багато повторів, а дорогоцінний час втрачається. От, наприклад, мені поталанило закінчити школу в цьому році, то на дванадцятирічку я не потрапила. Хочу навчатись на лікаря, тобто університет закінчу років у 25, а якби я навчалась 12 років у школі, то професію я б здобула років у 26. А що робити з сім’єю? Адже час може бути втрачено.

Олена Чубукіна, учениця 10 кл., учасниця обласних олімпіад:

– Мої друзі, які будуть навчатись 12 років, втрачають рік. Думаю, краще повернути стару систему. А щодо балів, то 12-бальна система спонукає до роботи, а п’ятибальна звужує можливості. Тому також хотіла б навчатись за 12-бальною системою.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Новости Украины | Добавил: Naneli (17.02.2010)
Просмотров: 674 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]