Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135] Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Как Вам наш сайт?
1. Отлично
2. Хорошо
3. Неплохо
4. Плохо
Всего ответов: 11
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Черкасские новости

Нічні вулиці не для черкаських підлітків!

Іллюстрація до новини ""
Черкаським підліткам хочуть заборонити з’являтись на вулицях чи в розважальних закладах вночі. З такою ініціативою виступають правоохоронці, які занепокоєні станом дитячої злочинності.

Тому співробітники міліції пропонують ввести обмеження перебування дітей віком до 14 років у громадських місцях (дискотеки, бари), а також на вулицях без супроводу дорослих після 22.00. Підліткам же від 14 до 16 років – після 23.00.

Такі заходи мають застерегти підлітків від скоєння злочинів та вберегти їх, щоб вони самі не стали жертвами зловмисників.

Тимчасово виконувач обов’язків начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВС України в Черкаській області, майор міліції Володимир Ткаченко:

– Показники дитячої злочинності досить динамічно ростуть. А це лякає. Так, лише цьогоріч дітьми скоєно 104 злочини на території Черкащини. Зростання підліткової злочинності спостерігається в Канівському, Лисянському, Чорнобаївському районах та в Черкасах. Розмаїття нічних розважальних закладів, де необов’язково встановлений пропускний режим та відбувається незаконний продаж алкоголю неповнолітнім, стає ще одним поштовхом до росту дитячої злочинності. Адже у стані алкогольного сп’яніння діти частіше скоюють протиправні дії. Так, цього року зафіксовано вже 10 таких злочинів. Заходи, які обмежать перебування в нічний час дітей на вулиці, допоможуть знизити ці показники. Також такі обмеження посприяють профілактиці наркоманії, тютюнокуріння та алкоголізму.

Відповідальність за виявлених на вулицях дітей будуть нести їхні батьки. Чув такі нарікання, мовляв, дитина може повертатися з Києва маршруткою або ж, наприклад, у сусідній під’їзд переходити від друга, де разом учили уроки. Такі факти будуть перевірятись, і безпідставно нікого карати не будуть. До речі, якщо дитина вже попадалась, то це буде занесено до спеціальної бази даних. Штраф буде розраховуватись згідно зі ст. 184 Кодексу України про адміністративні порушення. А студентам, які мають вигляд молодший за свій вік, варто носити з собою студентський квиток, і жодних проблем тоді не виникне.

Заступник начальника ГУ освіти і науки України Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський:

– Справді, ми обговорювали таке питання. Управління підтримало введення комендантської години. Діти повинні займатись корисними справами, а не тинятись нічними вулицями. Але якщо батьки їм це дозволяють, то хай беруть своїх чад за руки і сидять в клубах разом з ними. Адже коли щось трапляється, відразу кивають на освітян, мовляв, не догледіли. А введення цього обмеження розставить всі крапки над "і".

Катя Тищенко, 14 років, м. Золотоноша:

– Особисто мені немає чого робити після 23.00. Прецедентів не траплялося, але мама завжди зустрічає мене після вечірніх прогулянок – боїться, переживає. Дуже багато п’яних підлітків на вулицях міста, і комендантська година тут не допоможе, молодь треба чимось зайняти, а не відрізати свободу.

Сергій Дерновий, 23 роки, вчитель історії Черкаської ЗОШ №18:

– Багато моїх учнів проти такого нововведення. Я їх розумію, адже не так давно і сам був неповнолітнім. Комендантська година з одного боку обмежує підлітків у пересуванні, але ж це право, гарантоване Конституцією України кожному громадянину. З іншого ж боку, дійсно, на нічних вулицях зараз можна зустріти багато підлітків напідпитку, які шукають собі пригод. А в цьому нічого хорошого я не бачу. Тож, думаю, варто все-таки спробувати ввести комендантську годину.

Стаття 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей

Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Підготував: Вікторія УСТИМЕНКО
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Черкасские новости | Добавил: Naneli (02.06.2010)
Просмотров: 1023 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]