Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135] Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Курите ли вы сигареты?
1. Уже нет
2. Я всякую гадость в рот не беру
3. Да, но очень хочу бросить
4. Да, и это мне очень нравится
5. Только за компанию
6. Это не мое, старшеклассники дали подержать
Всего ответов: 8
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Черкасские новости

Черкаські хірурги навчилися відновлювати пошкоджені органи

Черкаські хірурги навчилися відновлювати пошкоджені органи


Іллюстрація до новини "До черкаських онкохірургів Олега Кравця (ліворуч) та Ігоря Плахотнього хворі приїжджають з усієї України та із-за кордону"
До черкаських онкохірургів Олега Кравця (ліворуч) та Ігоря Плахотнього хворі приїжджають з усієї України та із-за кордону
Фото: Анна ОСТАПЧУК
Не секрет, що каліцтво тіла після опіків, катастроф, видалення ракових пухлин на голові, шиї, грудній клітці та на інших м’яких тканинах організму, дуже заважає жити хворим. Але хірурги Черкаського обласного онкодиспансеру практикують унікальну в Україні методику усунення цих дефектів.

– Новий метод – аутотрансплантацію, ми почали застосовувати ще два роки тому, коли зіткнулися з проблемою післяопераційних недоліків у пацієнтів, зокрема у жінок із видаленими молочними залозами, – зазначає хірург відділення торакоабдомінальної хірургії та м’яких тканин Черкаського обласного онкодиспансеру Ігор Плахотній. – Цю практику уже давно використовують наші закордонні колеги, в Україні ж такі операції роблять лише в Черкасах та у Києві, в Інституті хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова.

Операція, про яку йдеться, допомагає відновити уражений раком язик (пересаджується частина шлунку), щелепу (пересадка кісток з руки, ребра, тазу), щоку та ніс (трансплантація з руки, живота), глотку (пересадка кишки), молочну залозу (тканина пересаджується із живота), при цьому донорські ділянки успішно заживають і не втрачають опорної функції.

Велика перевага цієї операції полягає у тому, що людині пересаджується не чужорідний орган, а її власний. Тканина разом із судинами та, за необхідності, нервами може бути взята із будь-якої частини тіла і швидко приживається. Найчастіше використовують донорські ділянки живота та руки, але структура тканини має бути аналогічною зі структурою тканини на тій частині, куди її пересаджують.

– Цей метод дуже допомагає пацієнтам не лише у фізичному плані, коли, наприклад, хворий через онкологічну хворобу та операцію втратив половину ротової і носової порожнини, і йому важко харчуватися та дихати, а й психологічну. Адже на вулицю у такому вигляді не кожен вийде… Або як далі жити жінці, якій видалили молочну залозу, чи чоловікові, у якого немає глотки? – наголошує лікар-хірург відділення хірургії голови та шиї Черкаського обласного онкодиспансеру Олег Кравець.

За словами черкаських хірургів, майже всі витрати на операцію бере на себе держава, пацієнт лише купує ті медикаменти, яких не вистачає. І пересаджена тканина, на відміну від силіконових імплантантів, росте, худне і гладшає разом з усім організмом. При наявності сприятливих умов, вона за 10 днів приживається, а хворого виписують за два тижні. Рубці з часом загоюються і стають менш помітними.

– Ми вже зробили 60 таких операцій, після яких пацієнти добре почуваються. До того ж, до нас на лікування приїжджають хворі не лише з області, а й з усієї України та Росії, – зазначають лікарі. – Раніше за такі складні операції ніхто не брався, хворі були приречені на швидку смерть або повну ампутацію нездорових частин тіла…

Підготував: Анна ОСТАПЧУК
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Черкасские новости | Добавил: Naneli (02.08.2009)
Просмотров: 777 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]