Свежие новости

Форма входа
Меню сайта
Категории
Черкасские новости [135] Новости Украины [19]
Новости в мире [16]
Поиск
Наш опрос
Поете ли вы малышу колыбельные?
1. Не пою
2. Иногда пою, когда есть время
3. Постоянно пою
4. Пою, когда необходимо малыша успокоить
Всего ответов: 6
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Родителей: 0
Семья от А до Я Семья от А до Я Семья от А до Я
Главная » Статьи » Новости Украины

Почім нині весілля?

Почім нині весілля?


Від 14 жовтня (Покрови) до початку Різдвяного посту (28 листопада) – традиційна пора українських весіль.

Кожна пара мріє, щоб день їхнього шлюбу був неповторною і яскравою подією, спогади про яку збережуться на все життя. Втім, у часи, коли "фінанси співають романси", молодята намагаються заощаджувати. "Економне" весілля у вузькому колі родичів коштуватиме від 8 тисяч грн., якщо запросити ще й друзів, колег, однокласників – готуйте від 15-20 тисяч гривень. Максимуму – немає.

Недешеве вбрання

Напевно, ще з дитинства кожна дівчина уявляла собі, якою буде її весільна сукня. І як кажуть: будь-яка примха за ваші гроші. Під час складання кошторису весілля – найбільше витрат іде на вбрання нареченої.

За словами продавця-консультанта одного з черкаських весільних салонів Ірини Ломаченко, нині найдешевше і найпростіше вбрання коштує від 2,5 тис. грн. Це буде сукня, яка висить у магазині ще з тогорічних завозів, коротка фата без оздоблення, простенькі прикраси і взуття. Більш вишукане весільне вбрання з оздобленням ручної роботи коштуватиме чимало. Щоб заощадити кошти і нерви, можна пошити сукню на замовлення чи взяти напрокат. Тимчасове користування новою сукнею коштує від 5 тис. грн., старіших моделей – від 1,5 тис. грн.

– Порівняно з минулими роками, наречені нині більше купують, ніж "орендують" сукні. А коли весільна ейфорія мине, то вбрання можна й продати або повернути до магазину, отримавши за сукню половину витраченої суми, – зазначає продавець-консультант.

Зважаючи на осінь, нареченій потрібна й шубка. Штучне хутро коштує від 600 грн., а натуральне у десятки разів більше. Однак у весільних салонах шуби чи накидки дають напрокат (від 300 грн.). До всього вищеперерахованого потрібні ще панчохи – від 100 грн., та білизна – від 300 грн. А яка ж наречена без зачіски та макіяжу. Ці послуги обійдуться весільній красуні щонайменше у 600 грн.

Далі черга за нареченим. Але тут простіше – прийшов, побачив, купив. За найпростіший костюм доведеться викласти близько 1000 грн., за взуття – від 500 грн., за сорочку – від 200 грн., за краватку – від 150 грн.

Організаційні турботи

Крім вбрання, у наречених та батьків ще купа справ, які потребують чималих затрат. Обручки – одна з них. Зазвичай їх купує наречений, тому йому доведеться викласти за найдешевші, гладенькі – від 1000 грн. за пару. Стартова ціна весільного букета коливається від 150 грн., фото та відеопослуг від 3 тис. грн. Не варто забувати про екіпаж молодят. Нині популярний весільний ретро-ескорт: чорна "Чайка", рожевий кадилак або білий лімузин. Коштують такі автівки від 500 грн. за годину.

Не менш важливою людиною на весіллі є тамада, послуги якої коштують 700-1500 грн., залежно від досвіду ведучої свята. Втім, якщо хочеться справжніх розваг, то, починаючи від 10 тис. грн., на весіллі танцюватиме шоу-балет, виступатиме фокусник, акробати, лунатиме жива музика. Також наречені за додаткові гроші замовляють феєрверки, живих голубів, циганів. Якщо гуляти на широку ногу, то можна запросити якусь відому зірку.

Церемонія перед людьми та Богом

– Останнім часом на Черкащині популярним стало святкувати весілля в українському стилі, але з додаванням європейських традицій: наречену виводять до жениха, що вже стоїть у залі, – розповідає тамада з досвідом Анатолій Яременко. – Полюбляють і виїзні церемонії: десь у парку, біля річки, у ресторані. Таке задоволення обійдеться приблизно від 1 тис. грн., а реєстрація в РАЦСі – від 150 грн.

Щоб зареєструвати шлюб не тільки на землі, а й на небесах, весільні витрати можуть збільшитися ще на 450 грн. Однак вартість вінчання залежить від "рівня" церкви і уміння пари домовлятися.

Банкет – делікатна справа

Підготовка застілля – окрема і дуже значна частина витрат. Найпопулярніший метод зекономити – домовитися з керівництвом про своє спиртне, фрукти, десерт та ще деякі продукти. Враховуючи все це, кожен гість обійдеться молодятам щонайменше в 200–250 грн. Не забудьте про традиційний коровай, за який доведеться викласти від півсотні гривень за кілограм.

Гості теж витрачаються

Традиційно весілля передбачає взаємну витрату коштів – як з боку молодят, так і з боку гостей. Нині популярно дарувати гроші, сума яких починається від 300 грн. Також подарунки обирають за домовленістю. Найчастіше так роблять родичі, хрещені батьки, які наперед знають, що потрібно нареченим.

Альтернатива пишному весіллю

Тим, хто не бажає витрачати на весілля десятки тисяч гривень, а то й доларів, можна обійтися маленьким родинним застіллям. А на заощаджені кошти придбати автомобіль, техніку чи майнути на відпочинок за кордон, до якої-небудь екзотичної країни.

Підготував: Анна ОСТАПЧУК
Джерело: "Прес-Центр"
Категория: Новости Украины | Добавил: Naneli (25.10.2009)
Просмотров: 743 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]